REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Auchan Polska z roku na rok coraz bardziej zmniejsza zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Auchan Polska z roku na rok coraz bardziej zmniejsza zatrudnienie
Auchan Polska, jeden z największych graczy na krajowym rynku handlu detalicznego, notuje miliardowe przychody i stabilne zyski. Mimo to sieć systematycznie redukuje zatrudnienie – w ciągu ostatnich pięciu lat liczba pracowników spadła o blisko 19%.
Szwedzki SEB Bank wynajmuje biura w ArtN Fabryce Norblina w Warszawie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Szwedzki SEB Bank wynajmuje biura w ArtN Fabryce Norblina w Warszawie [FILM]
Do powstającego na warszawskiej Woli multifunkcyjnego kompleksu Fabryka Norblina należącego do Grupy...
[Katowice] V Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczętyartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] V Europejski Kongres Gospodarczy rozpoczęty
W Centrum Kultury Katowice otwarto dziś V Europejski Kongres Gospodarczy. Uczestników Kongresu powi...
Wrocław: Archicom chce postawić akademik w miejsce dawnej spawalni na Kleczkowieartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Archicom chce postawić akademik w miejsce dawnej spawalni na Kleczkowie
W rejonie ulicy Słonimskiego mieściła się część nieistniejących już Zakładów Naprawczych Taboru Kole...
Likwidacja użytkowania wieczystego 2023 r.artykuł
Pokaż artykuł
Likwidacja użytkowania wieczystego 2023 r.
Użytkowanie wieczyste jest instytucją prawną wprowadzoną do polskiego systemu prawnego w 1961 roku. Polega ono na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego (województwa, powiatu bądź gminy) na czas określony co do zasady 99 lat (ewentualnie krócej nie mniej niż 40 lat). Użytkownik wieczysty ma prawo do używania nieruchomości, w tym budowania na niej, natomiast nie posiada prawa do własności nieruchomości.
firma
Pokaż firmę
W. Kloc
firma
Pokaż firmę
W Investments
[Polska] Przybywa centrów handlowych, brakuje lokali przy ulicachartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Przybywa centrów handlowych, brakuje lokali przy ulicach
W Polsce z roku na rok przybywa powierzchni usługowych, jednak głównie za sprawą dużych centrów i pa...
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive SAPA Polska zainwestuje ponad 51 mln zł w rozbudowę fabryki w Sosnowcu
Kolejna inwestycja z branży automotive w województwie śląskim. Specjalizująca się w produkcji części motoryzacyjnych z plastiku, gumy i metalu firma SAPA Polska, kosztem ponad 51,3 mln zł rozbuduje swój polski zakład produkcyjny w Sosnowcu. Zwiększy też zatrudnienie o 30 osób. Firmę wsparła swoim doradztwem Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kongsberg Maritime Poland rozbuduje centrum badawczo-rozwojowe w Szczecinie
Kolejny zagraniczny, skandynawski inwestor stawia na Szczecin. Polski oddział norweskiej firmy Kongsberg Maritime rozbuduje swoje centrum badawczo-rozwojowe (B+R) w tym mieście. Powstaną nowe, wysokopłatne miejsca pracy.
Przesądziły względy wojskowe. Zostanie wybudowana droga ekspresowa Białystok-Suwałkiartykuł
Pokaż artykuł
Przesądziły względy wojskowe. Zostanie wybudowana droga ekspresowa Białystok-Suwałki
W północno-wschodniej części Polski powstanie zostanie zrealizowana duża i ważna inwestycja – droga ekspresowa S8 Białystok-Suwałki na odcinku Knyszyn (Białystok) - Raczki (Suwałki). O budowie drogi ekspresowej z Białegostoku do Suwałk zaważyły nie tylko względy komunikacyjne, ale przesądziły względy wojskowe, związane z obronnością kraju. Wojna na Ukrainie tylko przyspieszyła tą decyzję.
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówekartykuł
Pokaż artykuł
Impuls dla czystszego transportu w Polsce. Powstaną setki szybkich stacji ładowania dla ciężarówek
Rozwój zeroemisyjnego transportu ciężkiego w Polsce przyspiesza. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził przedsięwzięcia rekomendowane do dofinansowania, które pozwolą na budowę ogólnodostępnych stacji ładowania dla zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych - przede wszystkim wzdłuż sieci bazowej TEN-T oraz w centrach logistycznych, bazach eksploatacyjnych oraz terminalach intermodalnych.
[Katowice] Podsumowanie trzeciego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] Podsumowanie trzeciego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach
Ulga podatkowa na badania i rozwój, dodatkowe pieniądze na polską energetykę, dobre informacje płyn...
Wystartowała budowa parku handlowego Silesiana w Dzierżoniowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wystartowała budowa parku handlowego Silesiana w Dzierżoniowie [WIZUALIZACJE]
W województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej części Polski powstanie kolejny duży park handlowy. Inwestor, firma Redkom Development oficjalnie rozpoczęła budowę parku handlowego w liczącym 31 tysięcy mieszkańców Dzierżoniowie.
Aglomeracja Wrocławska: Kolejny wielki chiński koncern chce wybudować fabrykę elektrolitów do baterii dla e-autartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Kolejny wielki chiński koncern chce wybudować fabrykę elektrolitów do baterii dla e-aut
W środę, 28 marca informowaliśmy o nowej, bardzo dużej inwestycji chińskiego koncernu Capchem, który...
Wrocław: Co ze schronem przy Strzegomskiej? Teren pójdzie pod młotekartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Co ze schronem przy Strzegomskiej? Teren pójdzie pod młotek
Miasto sprzedało już w tym roku jedną nieruchomość położoną pomiędzy ulicami Białoruską a Ukraińską...
Wkrótce odbędzie się już szósty przetarg na sprzedaż Sukcesjiartykuł
Pokaż artykuł
Wkrótce odbędzie się już szósty przetarg na sprzedaż Sukcesji
Centrum Biznesu, Handlu i Rozrywki Sukcesja zostanie ponownie wystawione na sprzedaż. Obiekt został...
[Wrocław] Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim idzie pod młotekartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Zabytkowa kamienica na Przedmieściu Oławskim idzie pod młotek
Miasto wystawiło 5 października na sprzedaż kolejną kamienicę w centrum miasta. Nowego właściciela n...
Nowa drogeria dm w Warszawie - otwarcie jutroartykuł
Pokaż artykuł
Nowa drogeria dm w Warszawie - otwarcie jutro
Sieć dm nie zwalnia tempa. Już jutro (22 maja) w Galerii Młociny na warszawskich Bielanach otworzy się 5. w stolicy, a 58. w kraju drogeria.
Wrocław: Znamy szczegóły otwarcia pierwszej w Polsce drogerii znanej niemieckiej sieci DM-drogerieartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Znamy szczegóły otwarcia pierwszej w Polsce drogerii znanej niemieckiej sieci DM-drogerie
Dm drogerie, jedna z największych sieci drogerii w Europie, która powstała w 1973 roku w Niemczech, zadebiutuje 21 kwietnia w Polsce. Pierwszy sklep w naszym kraju zostanie otwarty we Wrocławiu. Wkrótce ma zostać uruchomiony także sklep internetowy.
REKLAMA